- Strona główna
- Usługi
- Implanty Mława
Implanty Mława
Implanty zębowe często są jedynym rozwiązaniem, kiedy chce się kompleksowo zadbać o estetykę uśmiechu i odbudować braki w uzębieniu. Ich wstawienie pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Co więcej, wykonaną na nich odbudowę protetyczną w postaci korony można idealnie dopasować do odcienia naturalnych zębów – stanowi to sporą zaletę. Warto też podkreślić, że leczenie implantologiczne jest całkowicie bezbolesne dla pacjenta – wszczepienie implantów odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo uzupełnione w ten sposób braki zębowe często utrzymują się dożywotnio, a minimalną trwałość określa się na około 10 lat.
Czym jest implant i jakie są rodzaje implantów zębowych?
Implantem nazywamy specjalną śrubę, którą dentysta wszczepia w kość szczęki. W efekcie odgrywa ona rolę swoistego korzenia i stanowi podstawę do osadzenia zęba. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych najczęściej wykorzystuje się śruby tytanowe, które cechują się wyjątkową wytrzymałością. Należy nadmienić, że tytan jest specyficznym, a przy tym bezpiecznym materiałem, ponieważ w większości przypadków nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Organizm szybko go przyswaja, dlatego odrzucenie implantów jest w tym przypadku ograniczone do minimum.
Nieco rzadziej wykonuje się implanty zębowe z tantalu, cyrkonu lub z tlenku aluminium – są one zalecane głównie pacjentom, którzy źle tolerują tytan. Na szczególną uwagę zasługują implanty cyrkonowe, które charakteryzują się kolorem przypominającym naturalny odcień tkanki. Tym samym stają się praktycznie niewidoczne, nawet w przypadku obniżenia linii dziąsła.
Kiedy warto zdecydować się na leczenie implantologiczne w Mławie?
Decyzję o możliwości przeprowadzenia leczenia implantologicznego podejmuje dentysta-implantolog podczas konsultacji. Na podstawie dokładnego wywiadu i zbadaniu stanu uzębienia ocenia, czy nie ma przeciwwskazań do wstawienia implantu, a także decyduje o wyborze materiału do jego wykonania. Warto podkreślić, że przed leczeniem implantologicznym konieczne jest wyleczenie ubytków próchniczych, jak również pozbycie się kamienia nazębnego oraz wyleczenie ewentualnych stanów zapalnych.
Przeciwwskazania do leczenia implantologicznego
Warto podkreślić, że implanty zębowe nie mogą zostać wstawione między innymi w przypadku pacjentów zmagających się z zaburzeniami krzepnięcia krwi, z chorobą nowotworową czy zaawansowaną osteoporozą. Przeciwwskazaniem może być także bruksizm, czyli zgrzytanie zębami.
Dla kogo implanty są dobrym rozwiązaniem?
Implanty stanowią doskonały wybór dla pacjentów, którym zależy na estetycznym i funkcjonalnym uzupełnieniu braków zębowych. Warto podkreślić, że świetnie sprawdzają się nie tylko w przypadku utraty kilku zębów. To także znakomite rozwiązanie dla osób, których dotyczy całkowite bezzębie. Implanty w takiej sytuacji mogą być podstawą do osadzenia pojedynczych koron zębowych lub stanowić filar do wstawienia protezy czy mostu.
Etapy leczenia implantologicznego w Mławie
Leczenie implantologicznie zawsze odbywa się w kilku etapach. Na początku pacjent musi zapisać się na wizytę do stomatologa, podczas której implantolog przeprowadza ogólny wywiad. Lekarz dokładnie sprawdza stan uzębienia i na tej podstawie proponuje konkretne możliwości wykonania odbudowy implantoprotetycznej.
Zleca również badania diagnostyczne, które pozwolą ocenić aktualny stan uzębienia. Dodatkowo pacjent koniecznie musi wykonać RTG pantomograficzne, ale oprócz tego lekarz może zlecić tomografię komputerową lub densytometrię kości. Dopiero po otrzymaniu wyników badań dentysta ustala, na czym będzie polegało leczenie implantologiczne.
Drugim etapem jest umieszczenie implantu w kości. Należy podkreślić, że zabieg przeprowadza się ze znieczuleniem miejscowym – pacjent nie musi zatem obawiać się bólu. Po jego zakończeniu dentysta informuje o dalszych zaleceniach, na przykład unikaniu wysiłku fizycznego czy konieczności przyjmowania konkretnych leków.
Kolejny etap leczenia implantologicznego to wizyta kontrolna w gabinecie specjalisty. Zazwyczaj odbywa się ona najszybciej po dziesięciu dniach od umieszczenia implantu w kości. Podczas wizyty dentysta zdejmuje szwy i sprawdza, czy miejsce po zabiegu goi się prawidłowo.
Ostatnim punktem leczenia implantologicznego jest wykonanie odpowiedniej odbudowy protetycznej – już po wygojeniu się miejsca, w które wszczepiono implant. Implanty umożliwiają wstawienie mostu, protezy czy korony, w zależności od oczekiwań pacjenta. Zazwyczaj odbudowę protetyczną najwcześniej tworzy się po dwóch miesiącach od zabiegu implantacji.
Od czego zależy cena implantów zębowych?
Koszty związane z zabiegiem implantacji zależą od wielu czynników. Na cenę wpływa przede wszystkim liczba oraz rodzaj zastosowanych implantów zębowych. Jeśli przed przeprowadzeniem wszczepienia konieczne jest wykonanie dodatkowych procedur (na przykład odbudowy kości), to cena w takiej sytuacji może wzrosnąć.
Orientacyjne koszty procedur implantologicznych można sprawdzić na naszej stronie internetowej: Cennik implanty Mława.
Dowiedz się więcej na temat implantacji stomatologicznej. Zadbaj o piękny, zdrowy uśmiech i zdecyduj się na uzupełnienie braków w uzębieniu. Zapraszamy do Centrum Uśmiechu Medicover w Mławie na konsultację implantologiczną.