Jesteś tutaj:

Stomatologia estetyczna Mława

Warto wiedzieć, że zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów, którym zależy na pięknym i zdrowym uśmiechu. Pacjenci najczęściej decydują się na wybielanie lub odbudowę zęba. Popularna jest również periodontologia, czyli korekta dziąseł. Również my oferujemy kompleksowe wsparcie dla każdego, kto marzy o białych i prostych zębach.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na estetykę uśmiechu?

Zdrowe, piękne zęby są marzeniem wielu osób, które zmagają się z wadami zgryzu, brakami w uzębieniu lub nieestetycznym kolorem szkliwa. Na szczęście odpowiednie zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej pomogą spełnić marzenia o idealnym uśmiechu. W ten sposób uda się zadbać o większą pewność siebie. Estetyka uśmiechu ma wpływ także na zdrowie zębów – dzięki odpowiednim zabiegom na przykład z zakresu higienizacji lub wyrównywania zębów, można skutecznie przeciwdziałać próchnicy.

Jak zadbać o lśniący i zdrowy uśmiech?

Na estetykę uśmiechu wpływają zarówno zabiegi z zakresu protetyki, jak i chirurgii stomatologicznej oraz stomatologii estetycznej. Wśród najpopularniejszych usług stomatologicznych warto wymienić takie zabiegi, jak:

  • Zakładanie licówek – to doskonały wybór dla osób, które chcą zmienić kształt zębów lub pragną usunąć nieestetyczne przebarwienia. Dzięki licówkom można także zamknąć diastemę i wyrównać złamane lub ukruszone zęby. Licówki to procedura z zakresu protetyki stomatologicznej.
  • Odbudowa kompozytowa – najczęściej w postaci bondingu lub procedury flow-injection. Polega na wyrównaniu uśmiechu z użyciem specjalnego materiału kompozytowego. W ten sposób można np. zmienić kształt zęba, zniwelować diastemę, a także poprawić wygląd zęba.
  • ICON – czyli korekta przebarwień oraz metoda usuwania próchnicy początkowej. Czasami zdarzają się na zębach białe plamy. Dzięki metodzie ICON można uzyskać jednolity, ładny kolor uzębienia przy jednoczesnym zachowaniu tkanek zęba.
  • Korekta dziąseł (zabieg z zakresu periodontologii) – zalecana w przypadku tak zwanego uśmiechu dziąsłowego lub widocznych nierówności w obszarze dziąseł. Dzięki takiej korekcie można nie tylko poprawić wygląd uśmiechu, ale także wyleczyć patologiczne zmiany, takie jak kieszonki dziąsłowe.
  • Higienizacja – polega na usuwaniu osadu oraz kamienia nazębnego, co może dodatkowo spotęgować efekt wybielania.
  • Wybielanie zębów – to świetny wybór dla osób, którym zależy na wyraźnie bielszych zębach. Sam zabieg polega na aplikacji specjalnego żelu wybielającego.

Wybielanie zębów – na czym polega i jakie stosuje się metody?

Zabieg wybielania zębów jest w ostatnim czasie coraz bardziej popularny. Ogólnie mówiąc, polega on na zaaplikowaniu specjalnego żelu, który uwalniając się pod wpływem światła, zmienia kolor uzębienia o kilka tonów. To doskonałe rozwiązanie dla osób marzących o śnieżnobiałym uśmiechu. Stomatolog może wybielić zęby z wykorzystaniem różnych metod – warto poznać je nieco bliżej!

Wybielanie zębów lampą PrevDent

Obecnie bardzo popularne jest wybielanie przy użyciu specjalnie opracowanego żelu, który następnie naświetla się lampą PrevDent. Usługa może być przeprowadzana nawet w przypadku wrażliwych zębów. Efektem tego zabiegu jest nie tylko jaśniejszy kolor uzębienia, ale także naprawa uszkodzonego szkliwa. To doskonały wybór dla osób, które zmagają się z widocznymi przebarwieniami, na przykład od kawy, herbaty czy papierosów. Dzięki metodzie PrevDent zęby mogą być jaśniejsze o nawet 7-8 odcieni.

Kobieta siedzi na fotelu dentystycznym w Mławie na zabiegu stomatologii estetycznej.

Nakładki do wybielania zębów

Wybielanie zębów nie musi sprowadzać się jedynie do zabiegu z zastosowaniem lampy. Nie mniej skuteczną metodą jest użycie specjalnych nakładek. W tym przypadku pacjent przeprowadza wybielanie zębów w domu, stosując otrzymane od stomatologa nakładki z aktywnym żelem. Należy je zakładać na zęby na noc, a efekty są widoczne po upływie około dwóch tygodni. Ta metoda wybielania jest tańsza od zabiegów z użyciem lampy, ale trwa znacznie dłużej od leczenia w gabinecie. Efekty można jednak bardziej stopniować.

Czy można wybielać zęby martwe?

Wiele osób przed wizytą u specjalisty zastanawia się, czy również martwe zęby się wybiela. Odpowiedź brzmi więc – tak. Niestety martwy ząb często różni się kolorem od pozostałych zębów. Jeśli doszło do nieodwracalnych stanów zapalnych, to z czasem może on ciemnieć.

Na szczęście dzięki specjalistycznym metodom stomatologicznym możliwe jest jego wybielenie. W tym przypadku podaje się środki wybielające bezpośrednio do komory, a następnie zamyka się ubytek. Czasami zabieg trzeba powtórzyć po kilku dniach, w zależności od stanu zęba. Jeśli mamy do czynienia z trudnymi do usunięcia przebarwieniami, lepiej zastosować technikę termokatalityczną. W tym przypadku rezultat widzimy od razu, a sam zabieg wybielania przeprowadza się przy użyciu lampy.

Odbudowa kompozytowa – na czym polega zabieg?

Stomatologia estetyczna obejmuje również różne metody odbudowy zęba. Jedną z nich jest flow-injection, która polega na wykonaniu licówek kompozytowych bezpośrednio na zębach. Inną metodą odbudowy jest tak zwany bonding. Polega on na zrekonstruowaniu zębów, w tym zmianach w zakresie kształtu oraz koloru. Stomatolog stosuje specjalny materiał (kompozyt), który aplikuje na uprzednio oczyszczone szkliwo. Bonding zaleca się między innymi w przypadku ukruszonych koron, widocznych pęknięć, diastemy lub nierównych zębów.

Stawiaj na sprawdzonych specjalistów!

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym zakresem usług – w Centrum Uśmiechu Medicover w Mławie wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii stomatologicznych, w tym wybielanie i odbudowę.

Stomatolodzy estetyczni w Mławie: